Гости: 4 Регистрирани: 0 На тази странница: 3 Регистрирани: 5, най-новият: adm_str3
„ДА ИЗЧИСТИМ БЪЛГАРИЯ ЗА ЕДИН ДЕН- 2014”
четвъртък 24 април 2014 - 16:49:26
За поредна година Община Стрелча ще се включи в Националната кампания „Да изчистим България за един ден”. Чували за смет и ръкавици са осигурени от фирма „ЕКОПАК” и община Стрелча. В съботния ден предстои да бъдат почистени нерегламентирани сметища в квартал „Господа” и ромската махала в гр. Стрелча, както и парковата зона в централната градска част.
Ще бъде почистена част от републиканската пътна мрежа в участъка Дюлево- Стрелча. Предвидено е боядистването на дърветата в общинската улична мрежа и бордюрите, както и общински обекти, които са включени в инициативата „Плувно лято- 2014”. В четирите села на общината / Блатница, Свобода, Смилец и Дюлево/ е създадена организация за почистване на входните артерии, районите около контейнерите за смет и парковите пространства, гробищните паркове и др. Очаква се в инициативата да се включат пенсионерски клубове, граждани, Общинска администрация, Общински съветници, Общинско предприятие БКС и ОИ, ученици от ОУ”Паисий Хилендарски”, СОУ „Св.Св. Кирил и Методий”, ОДЗ „Д-р Стайко Стайков”, Клуб на запасните офицери, кметствата от общината. Събраните отпадъци ще се извозват от ОП БКС и ОИ.