+ A | - a | A
· ОУП
„ДА ИЗЧИСТИМ БЪЛГАРИЯ ЗА ЕДИН ДЕН- 2014”
четвъртък 24 април 2014 - 16:49:26

За поредна година Община Стрелча ще се включи в Националната кампания „Да изчистим България за един ден”. Чували за смет и ръкавици са осигурени от  фирма „ЕКОПАК” и община Стрелча.
В съботния ден предстои да бъдат почистени нерегламентирани сметища в квартал „Господа” и ромската махала в гр. Стрелча, както и парковата зона в централната градска част.


Ще бъде почистена част от републиканската пътна мрежа в участъка  Дюлево- Стрелча. Предвидено е боядистването на дърветата  в общинската улична мрежа и бордюрите, както и общински обекти, които са включени в инициативата „Плувно лято- 2014”.
В четирите села на общината / Блатница, Свобода, Смилец и Дюлево/ е създадена организация за почистване на входните артерии, районите около контейнерите за смет и парковите пространства, гробищните паркове и др.
Очаква се в инициативата да се включат пенсионерски клубове, граждани, Общинска администрация, Общински съветници, Общинско предприятие БКС и ОИ, ученици от ОУ”Паисий Хилендарски”, СОУ „Св.Св. Кирил и Методий”, ОДЗ „Д-р Стайко Стайков”, Клуб на запасните офицери, кметствата от общината.
Събраните отпадъци ще се извозват от ОП БКС и ОИ.



изглед за печат създай pdf с тази новина
Политика за употреба на бисквитки (cookies)////Политика за поверителност
Този сайт използва e107, който се разпространява с условията залегнали в GNU GPL Лиценза.